Výroba

Formárna

Naše soběstačnost začíná už u naší vlastní výroby forem, s vlastním CNC-centrem a slévárnou. Operativně tak můžeme vyvinout a doladit jakýkoli model, k němuž obdržíme od zákazníka podklady. Schválené vzorky jsme schopni v krátké době rozvinout do série v jakémkoli sortimentu dle přání zákazníka. Naše vlastní výroba má pak široké kapacitní možnosti, jak na těchto formách produkovat až tisíce párů denně.


PUR produkce

PUR materiál

Tento materiál se vyznačuje svou lehkostí, které dosahuje díky miliardám malých bublinek vznikajících při reakci dvou složek polyolu a isokyanátu. I přes svou lehkost se však jedná o pevný materiál, který je k dostání v různých tvrdostech a barvách. Podešve z PUR materiálu jsou vhodné např. pro pracovní, vycházkovou, dětskou obuv nebo sandály. Nejtvrdší variantou je tzv. HARTSCHAUM, který je vhodný pro výrobu klínů či podešví.

PUR výroba

Jedna ze dvou základních technologií, jež je v naší společnosti využívána k výrobě podešví, je technologie lití polyurethanu. Jedná se o zpracování dvousložkového materiálu, z něhož mohou být produkovány podešve různých velikostí, tvarů i barev. Nabízíme několik druhů materiálů, které se odlišují svými vlastnostmi. Každý z nich je k dostání v různých tvrdostech. S výběrem vhodných vstupních surovin vám v případě potřeby poradí náš kvalifikovaný personál.


TR produkce

Oddělení TR se vyznačuje svou různorodostí. Nejen že se zde produkují podešve z několika rozličných druhů materiálů, jsme však schopni díky moderním strojům a technologiím zajistit výrobu podpatků, patníků či technických dílů. Díky široké nabídce vstupních surovin je v našich silách plnit formou výběru odpovídajícího materiálu i specifické požadavky zákazníků, díky nimž jsme schopni přizpůsobit vlastnosti výrobku tak, aby byly v souladu s konečným využitím výlisku. Jelikož se snažíme držet krok s aktuálními trendy a neustále se měnícími požadavky zákazníků, využíváme nejen osvědčené druhy vstupů, ale neustále také testujeme nové termoplasty tak, abychom byli schopni neustále rozšiřovat své portfolio.

Podešve z TR materiálu jsou velice pružné, lehké a odolné vůči oděru. Vznikají roztavením granulátových směsí v různých tvrdostech a barvách. Nejsou vhodné pro sportovní či pracovní obuv, své využití nachází zejména v oblasti výroby dámské obuvi, a to obzvláště u bot s vyšším podpatkem nebo klínem, kde je podešev nejvíce namáhána a vyžaduje vysoce odolný materiál.

Dalšími hojně využívanými a mezi zákazníky oblíbenými materiály jsou TPU a lehčené TPU. Oba tyto materiály jsou vhodné pro dámskou obuv, druhý zmíněný zejména pro kombinaci s podpatkem. Vulkanizovaný kaučuk najde své uplatnění u obuvi, která musí obstát i při velkém zatížení. Podešve jsou velmi pružné a odolné vůči oděru. Nejvyšší kvalitou z již zmíněných se vyznačuje TPS.

Druh materiálu Využití
ABS podpatky
POLYSTYROL  podpatky, technické díly
PU  patníky v kombinaci s podpatkem
AKULON  klenky
POLYAMID  technické díly a další.


Barvírna

Vylisované výrobky mohou být dále zušlechtěny v naší barvírně – podešve lze ještě různými způsoby povrchově upravit, nastříkat či vybrousit, podpatky opatříme zase dle zákazníkova přání proužky či nátěrem v jakékoli barvě a odstínu, s patníkem namontovaným na podpatku, dodaným zvlášť, popř. bez patníku.

Dokončovací práce provádíme pomocí různých technik. Velkým trendem současné doby je stříkání podpatků přes různé druhy strun, které zajistí rovnoměrné pruhy / pruhování.

Podpatkům, podešvím čí klínům můžeme dodat vzhled dřeviny, korku či dalších motivů, které jsme díky tamponovacímu stroji schopni přenést dle předlohy přímo na výlisek.

Při finálních úkonech je často využívána ruční práce našich zkušených zaměstnanců, kterou oceníme při pohledu na vybroušené podešve, kde dochází k prolínání dvou různých barev, popř. odstínů.

Hotové výrobky procházejí pak ještě tou nejpřísnější kontrolou. Po zabalení putují k zákazníkovi prostřednictvím našeho smluvního spedičního partnera. Včasné a úplné dodávky jsou u nás samozřejmostí.